Články

Jak prodat byt bez realitky v Brně?

Nejlepší realitní makléř v Brně se bude jistě vždy snažit o maximální péči.
 
Ale co když budu chtít při prodeji bytu ušetřit za realitní služby a budu chtít prodat bez realitky?
 
Jak to funguje? Je to přeci snadné.
 
Nafotit byt mobilem, vložit na nějaký ten realitní server a je to. Pak stačí provést zájemce svým bytem, který znám přece nejlépe sám já a je to. Stáhnout nějakou smlouvu z internetu a zajít na katastr je přece jednoduché, tak se není čeho bát.

Celý článek

Makléři lžou? Realita nebo předsudky?

Proč se tvrdí, že realitní makléři jsou prolhaní?

Každý realitní makléř tvrdí, že nelže. Ale pokud realitnímu zprostředkovateli zamlčí například prodávající nějakou skutečnost, jak se zachová při první příležitosti většina realiťáků? Použije lež? Co řeknou ti makléři v situaci třeba po podpisu rezervační smlouvy druhé straně, kupujícímu?

Je to v pořádku? Rozhodně NE. 

Celý článek

Vysněná nemovitost a finanční úschova. Má to smysl?

Po dlouhém hledání jste konečně našli svou vysněnou nemovitost. Jen a jen se nastěhovat. OK. Ale kam pošleme peníze? Přece nepošlu peníze prodávajícímu, když nemovitost ještě není ani na katastru nemovitostí? Dokonce nemáme podepsaný ještě ani návrh na vklad. Tak jak tedy s finančním vyrovnáním? A komu můžu věřit, kdo a jak dlouho se o ně bude starat?

Celý článek

Nemovitostní bublina? Naopak.

Opravdu už příjde krize? Poněvadž ceny nemovitostí jsou předražené. Hovoří se o nemovitostní bublině, která musí splasknout. Je tomu skutečně tak? 

Měli bychom se bát pádu cen nemovitostí nebo nás čeká další nárust? A dá se dnes vůbec výhodně nakoupit nemovitost? 

Ceny domů a bytů  stoupají v ČR dvakrát rychleji než v EU! V kategorii meziročního růstu cen domů a bytů jsme na šesté nejvyšší příčce v EU. Eurozona jako celek zvedla  ceny nemovitostí průměrně   o 4,2%. V prvním čtvrtletí byl u nás dokonce meziroční růst cen nemovitostí druhý nejvyšší!

Celý článek

Růst cen nemovitostí až "dvouciferným" tempem a jak investovat

No ano. Pokud se rozhodneme investovat do nemovitostí, tak při současném meziročním růstu cen nemovitostí až "dvouciferným" tempem se může jednoduše objevit zhodnocení ceny nemovitosti a to i během jednoho roku násobně větší, než by nás vůbec kdy napadlo. To je podstatou dnešního trendu, kdy se čím dál více investorů pouští do tzv. spekulací na trhu s nemovitostmi. 

Přemýšleli jste někdy nad tím, jaký je rozdíl mezi investicemi a spekulacemi?

Pokud dostanete stejnou nebo vyšší hodnotu, než kterou zaplatíte, bude to vaše investice. Pokud cena, kterou zaplatíte, bude vyšší než hodnota, kterou za tuto cenu obdržíte, budete pravděpodobně spekulovat.

Celý článek

Nemovitosti v exekuci a jejich prodej

Jak pohodový a ideální svět by se nám mohl zdát. Ovšem ne vždy je vše ideální. Čas od času se to může stát každému. Dokonce každému desátému občanovi dle statistik v ČR se to může stát. Petr Polanský z prezidia Exekutorské komory říká, že v ČR je každou hodinu zahájeno 75 exekucí.  

Pokud se vlastník nemovitosti ocitne v exekuci, je prodej jeho majetku zakázán. To je všeobecné pravidlo, které říká, že majetek v exekuci nelze prodávat ani darovat. Existují ovšem výjimky, které prodej povolují. V případě, že dlužník využívá svůj majetek k běžné obchodní činnosti či uspokojování základních životních potřeb svých a osob, ke kterým má vyživovací povinnost, prodávat může.

Celý článek

3D brýle v realitách

Pokrok nezastavíš. Každé odvětví se totiž vyvíjí. Manažeři se dnes místo kanceláří schází na videokonferencích pomocí virtuálních schůzek přes počítač. Doktor píše pacientům recept na léky přes smsku. A realitní makléři?
Ano i realitní makléři využívají některé inovace moderní doby. Bohužel ne všichni, dokonce ani většina. Nejmodernější nástroje využívá necelých 10%-15% všech realitních makléřů v ČR!

Získáte nejlepší cenu na trhu. 

Jak si můžu být tak jistý?

Včera jsme předávali Rodinný dům v Syrovicích u Brna. Tento dům měla jiná realitní kancelář v nabídce půl roku. Výsledek? Nic. Neprodáno

Pak se prodávající obrátili na nás a chtěli vyzkoušet ty nejlepší marketingové možnosti na trhu pro prodej své nemovitosti. Výsledek. Po dvou měsících PRODÁNO!

Jak je to možné?

Videoprohlídka:

https://www.youtube.com/watch?v=lYU9KwPj4r0

web nemovitosti:

www.rd-syrovice.cz

3D prohlídka nemovitosti...

...a mnoho dalšího. Je to celý koktejl nástrojů pro dosažení té nejlepší možné ceny na trhu. 

Co je to například 3D scan nebo 3D virtuální prohlídka nemovitosti? Sepsal jsem pro Vás článek. 

Neradi čtete, podívejte se zde: https://www.youtube.com/watch?v=-EJMp4YUYdU&feature=youtu.be

 

Celý článek

Cena nemovitosti? A která?

Kolem stanovování cen nemovitostí panuje spousta mýtů a pověr. Jak je možné, že existuje několik různých cen nemovitostí? A proč tomu tak je? Existuje tržní cena, odhadní cena pro dědictví, odhadní cena pro banku, nabídková cena, realizační cena, cena nemovitosti podle směrné hodnoty pro výpočet daně z nabytí atd. atd.

 

video článku zde:

https://www.youtube.com/watch?v=NRKJ4FBf8lY

 

Celý článek

STALO SE: Majitel po koupi zjistil, že je jeho byt černou stavbou

Často se mě kupující ptají, na co se mají zaměřit při prohlídce nemovitosti. Skutečně se stalo v minulém roce, že jistý majitel V Brně po koupi nemovitosti zjistil, že je jeho byt černou stavbou. Co s tím? Jak takovým situacím předejít?

Je potřeba zkoumat technický stav, právní stav dle Katastru nemovitostí anebo se koukat spíš kolem sebe, například jací jsou zde sousedé? Takové nejčastější dotazy, které se objevují a s nimiž se setkávám jsem se pokusil velmi zjednodušeně sepsat do článku. 

Pokud se lépe soutředíte spíše na videa než na čtení informací, klikněte zde a dozvíte se vše z videa. 

 

Celý článek

Bohatství, Víra, Vánoce

Potřebujeme v tomto období co nejrychleji a nejefektivněji nakoupit všechny dárky? Všem napsat vánoční přání, či bychom rádi stihli nakoupit úspěšně ve všech slevách, zaplatili všechny faktury?

Vánoce. Advent. Stres. Dárky. Chaos. Svařák. Punč. Trhy. 

Tato všechna hesla se nám nyní mohou honit hlavou. 

Ale?

Celý článek