Články

Nový stavební zákon slibuje zrychlení procesu. Naráží však na četná ALE

Po novém stavebním zákonu volají developeři i soukromé osoby. Pomalý proces povolování staveb je výrazným limitem efektivního rozvoje měst a přispívá i k rostoucí ceně nemovitostí. Jaké změny slibuje nový stavební zákon?

Celý článek

Co prozradil index nemovitostí? Zájem o bydlení neklesá

Cena nemovitostí vystřelila dramaticky vzhůru. Zužuje se nabídka rodinných domů, bytů i pozemků. Hypoteční sazby se zvyšují, nejistota mezi obyvateli roste. Navzdory všem zmíněným skutečnostem, neklesá zájem o pořízení domu, bytu nebo pozemku.

Celý článek

Proč dáváme větší pozor u nákupu než u prodeje nemovitosti?

Proč dáváme větší pozor u nákupu než u prodeje nemovitosti?

Update trhu 31.7.2021. 

Hypotéky v USA

Ve světě přibylo za poslední rok 5,2milionu dolarových milionářů 

Migrace a vliv na ceny nemovitostí

Celý článek

Daně u nemovitostí v kostce - 2021

Daň z příjmu (časový test)

Kdy se z prodeje nemovitosti platí daň z příjmu 2021 

5leté vlastnictví nebo 2leté bydliště

Daň nemusíte platit (tedy jste osvobozeni), pokud nemovitost vlastníte alespoň 5 let, resp. přesáhne-li doba mezi nabytím a prodejem nemovitosti dobu pěti let. To platí pro nemovitosti pořízené v roce 2020. Pro nemovitosti prodané v roce 2021 bude však platit časový test 10 let.

...

To a mnoho dalších informací ohledně daňových povinností, které nás každého potkají nebo již potkali v novém článku nebo ve videu:

https://youtu.be/9ac6QnXEBp8

 

 

Celý článek

Katastr již nebude veřejný

Už jste o tom slyšeli? Víte že katastr nemovitostí nebude od června veřejný? Sám odhaduji, že se více než jedna čtvrtina obyvatel nedostane k původně veřejného registru. Přečtěte si tento článek a dozvíte se vše o novinkách na trhu dříve než nastane panika.

Celý článek

Co a jak, než se pustíte do stavby zahradního domku.

Budete potřebovat stavební povolení? Záleží na ploše, kterou chcete zastavět. Jak připravit základovou desku pod zahradní domek? To mnohem více se dozvíte v tomto článku. 

 

Celý článek

Češi národ chalupářů. V době Covidu ještě více. VESELÉ VELIKONOCE!!!

Koronavirová pandemie rozpoutala nebývalou touhu po nákupu rekreačních nemovitostí. V některých krajích vzrostl počet prodaných nemovitostí o desítky procent. S rostoucí poptávkou rostou i ceny českých chat a chalup.

---

Dovolte mi ještě touto formou vyslovit osobní přání do dnešních Velikonočních oslav: 

Krásné prožití svátků Velikonočních,

hodně zdraví i síly do nadcházejících dnů!!!

Celý článek

Vývoj cen nemovitostí 2021

Ceny nemovitostí jsou vždy odrazem nabídky a poptávky trhu. Ale jsou zde i další specifika. 

A jak se vyvíjeli ceny nemovitostí v minulých letech?

Celý článek

Dědictví, pozůstalostní řízení aneb jak se připravit

Jak praví klasik: Jedinou jistotu, kterou v životě máme je smrt a daně :-)

Smrt v našich rodinách je vždy citlivé a bolavé téma. A spory kolem dědictví dokážou často rozdělit do té doby idylické rodinné vztahy naprosto nečekaně. Tento příspěvek není o správných rodinných resultátech, ale spíše o té administrativní zátěži, která vás ve spojení s dědictvím bude čekat. A tak, jak smrt přichází ze dne na den; tak rozdělení majetku a správné vypořádání dědictví není tak rychlé. Ovšem lze si některými kroky vyvarovat zbytečných průtahů.

Celý článek

Definitivně zrušena daň z nabytí nemovitosti

Daň z nabytí nemovitých věcí jako poslední hradí poplatníci (kupující), ve prospěch kterých bylo vlastnické právo zapsáno do 30. 11. 2019 včetně. U případů provedených zápisů vlastnického práva do katastru nemovitostí od 1. 12. 2020 je daň z nabytí nemovitých věcí zrušena.

Celý článek