Články

Hypotéky za 3 % i více. Kam až porostou sazby?

Zatímco v červenci a srpnu se hypoteční úvěry poskytovaly se sazbou okolo 2 %, podzimní měsíce přináší citelné zdražení. Přesto zájem o hypoteční úvěry neklesá, banky hlásí rekordní měsíce. Ke konci roku by se objem poskytnutých hypoték mohl pohybovat okolo 400 miliard.

Celý článek

Nájemné se bude zvyšovat, krátkodobé pronájmy se více zdaní

Ve velkých městech se snižovaly ceny nájmů během koronavirové pandemie. Proto se nyní očekává zvýšení cen nájemného v souvislosti s obnovením turismu. Do cen nájemného by se postupně mohlo promítnout i zdanění krátkodobých pronájmů.

Celý článek

Kolik let budete pracovat na pořízení bytu?

Pořízení bytu je nákladnou investicí zejména v posledních letech. Ceny nemovitostí rostou v Evropě i ve světě. Zajímavým ukazatelem je cena za m2 bytu v porovnání s průměrnou výší platu v dané zemi. Ve které evropské zemi je bydlení nejméně dostupné?

Celý článek

Nový stavební zákon slibuje zrychlení procesu. Naráží však na četná ALE

Po novém stavebním zákonu volají developeři i soukromé osoby. Pomalý proces povolování staveb je výrazným limitem efektivního rozvoje měst a přispívá i k rostoucí ceně nemovitostí. Jaké změny slibuje nový stavební zákon?

Celý článek

Co prozradil index nemovitostí? Zájem o bydlení neklesá

Cena nemovitostí vystřelila dramaticky vzhůru. Zužuje se nabídka rodinných domů, bytů i pozemků. Hypoteční sazby se zvyšují, nejistota mezi obyvateli roste. Navzdory všem zmíněným skutečnostem, neklesá zájem o pořízení domu, bytu nebo pozemku.

Celý článek

Proč dáváme větší pozor u nákupu než u prodeje nemovitosti?

Proč dáváme větší pozor u nákupu než u prodeje nemovitosti?

Update trhu 31.7.2021. 

Hypotéky v USA

Ve světě přibylo za poslední rok 5,2milionu dolarových milionářů 

Migrace a vliv na ceny nemovitostí

Celý článek

Daně u nemovitostí v kostce - 2021

Daň z příjmu (časový test)

Kdy se z prodeje nemovitosti platí daň z příjmu 2021 

5leté vlastnictví nebo 2leté bydliště

Daň nemusíte platit (tedy jste osvobozeni), pokud nemovitost vlastníte alespoň 5 let, resp. přesáhne-li doba mezi nabytím a prodejem nemovitosti dobu pěti let. To platí pro nemovitosti pořízené v roce 2020. Pro nemovitosti prodané v roce 2021 bude však platit časový test 10 let.

...

To a mnoho dalších informací ohledně daňových povinností, které nás každého potkají nebo již potkali v novém článku nebo ve videu:

https://youtu.be/9ac6QnXEBp8

 

 

Celý článek

Katastr již nebude veřejný

Už jste o tom slyšeli? Víte že katastr nemovitostí nebude od června veřejný? Sám odhaduji, že se více než jedna čtvrtina obyvatel nedostane k původně veřejného registru. Přečtěte si tento článek a dozvíte se vše o novinkách na trhu dříve než nastane panika.

Celý článek

Co a jak, než se pustíte do stavby zahradního domku.

Budete potřebovat stavební povolení? Záleží na ploše, kterou chcete zastavět. Jak připravit základovou desku pod zahradní domek? To mnohem více se dozvíte v tomto článku. 

 

Celý článek

Češi národ chalupářů. V době Covidu ještě více. VESELÉ VELIKONOCE!!!

Koronavirová pandemie rozpoutala nebývalou touhu po nákupu rekreačních nemovitostí. V některých krajích vzrostl počet prodaných nemovitostí o desítky procent. S rostoucí poptávkou rostou i ceny českých chat a chalup.

---

Dovolte mi ještě touto formou vyslovit osobní přání do dnešních Velikonočních oslav: 

Krásné prožití svátků Velikonočních,

hodně zdraví i síly do nadcházejících dnů!!!

Celý článek